آب و عوامل شیمیایی موجود در آن

آب و عوامل شیمیایی موجود در آن

آب یکی از ترکیب های معدنی است که شفافیت ، بی مزه و بی بو بودن از ویژگی های آن می باشد همچنین آب نوعی حلال است و کیفیت شیمیایی آن در میزان حلالیت آن موثر می باشد.

در کنترل کیفیت آب عوامل زیر موثر می باشد :

  • سختی آب (TDS)
  • میزان قلیایی بودن آب
  • میزان فلوراید
  • فلزات موجود در آب
  • ناخالصی های آب

تعریف سختی آب به طور کلی میزان کاتیون های چند ظرفیتی در آب می باشد . سختی آب به دو دسته تقسیم می شود که سختی که ناشی از قلیائیت باشد سختی کربناتی نامیده می شود و سختی که باقی مانده باشد ، سختی غیر کربناتی می باشد .

به طور کلی سختی را می توان مجموع یون های کلسیم و منیزیم تعریف نمود . مقدار استانداردی که برای سختی آب آشامیدنی تعریف شده است ۵۰۰ میلی گرم در لیتر تعریف شده است .

قلیائیت یا میزان قلیایی بودن آب به مقدار یون هایی از آب که در واکنش خنثی سازی یون های اکسیژن شرکت می کنند ، گفته می شود . عناصر و ترکیباتی هستند که میزان قلیائیت آب در سیستم طبیعی آب را تشکیل می دهند . تجزیه مواد معدنی موجود در خاک باعث تشکیل این ترکیبات می شود .

فلوراید عنصری است که در سنگ های بلورین و آذرین یافت می شود و مقدار این عنصر در آب آشامیدنی ۵/۰ تا ۵/۱ میلی گرم در لیتر می باشد .

فلزاتی که در آب موجود هستند به دو دسته فلزات سمی و غیر سمی تقسیم می شوند . فلزات سمی موجود در آب حتی به مقدار کم اگر در آب موجود باشد سبب ضرر به بدن و سلامت انسان می شود .

فلزات غیر سمی فلزاتی هستند که وجود آن ها در آب سبب ضرر و آسیب به بدن نمی شود اما میزان این فلزات غیر سمی در آب باید کنترل شود .

آب و عوامل شیمیایی موجود در آن

آب و عوامل شیمیایی موجود در آن

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *