تعویض پمپ یا کلگی پمپ دستگاه تصفیه آب آکواتک

تعویض پمپ یا کلگی پمپ دستگاه تصفیه آب آکواتک

پمپ دستگاه تصفیه آب از مهمترین قطعات مورد نیاز این دستگاه می باشد در واقع این سیستم های اسمز معکوس بدون پمپ قادر به کار نیستند. وظیفه پمپ ایجاد فشار لازم برای عبور آب از فیلتر ممبران است که این آب با پمپ ارتباط مستقیم ندارد.

این قطعه طول عمر بالایی دارد و بیشتر خرابی های آن از هد یا کلگی پمپ است.در این مطلب به علت خرابی پمپ و نحوه تعویض آن می پردازیم.

قبل از عیب یابی پمپ اول باید ترانس دستگاه، سوئیچ ها و فشار آب ورودی به ممبران را بررسی کنیم چون ممکن است مشکل به وجود آمده ناشی از این قطعات باشد که در صورت خرابی تعمیر یا تعویض شوند.

یکی از مواردی که باعث خرابی دستگاه می شود نشتی آب از قسمت هد پمپ است که اول به صورت قطره قطره بوده و رفته رفته زیاد می شود و به درون موتور الکتریکی رفته و باعث سوختن پمپ می شود که اگر در همان ابتدا نشتی از هد تعمیر شود موجب سوختگی پمپ نمی شود.

عوامل دیگری که باعث تعویض هد پمپ می شود می تواند سروصدای زیاد هنگام کار کردن پمپ که پس از سفت کردن پیچ ها برطرف نشود و یا ایجاد فشار کمتر از ۵۰ psi  توسط پمپ.

اگر خرابی از کلگی باشد قابل تعمیر است اما اگر مشکل از خود پمپ باشد قابل تعمبر نیست و باید کلا عوض شود. در مرحله اول تعویض هد پمپ باید پیچ های اتصال به بدنه را باز کنید و پمپ را بردارید و لوله های متصل به پمپ، اتصالات زانویی و فیش اتصال به برق را خارج کنید در مرحله بعدی روی کلگی ۶عدد پیچ وجود دارد که سه تا پیچ بزرگتر از بقیه است باید انها را از موتور جدا کنیم و کلگی را خارج کنید.

در مرحله آخر باید کلگی جدید را به وسیله پیچ ها نصب کنید و در جای خود قرار دهید پس از روشن شدن موتور اگر صدایی شنیده شد پیچ ها را سفت تر کنید سپس اتصالات و شیلنگ ها را عایق بندی کنید دستگاه را به برق بزنید و شیر ورودی را باز کنید.

تعویض پمپ یا کلگی پمپ دستگاه تصفیه آب آکواتک

تعویض پمپ یا کلگی پمپ دستگاه تصفیه آب آکواتک

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام درارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *