سیستم اسمز معکوس در دستگاه های تصفیه آب خانگی آکواتک

سیستم اسمز معکوس در دستگاه های تصفیه آب خانگی آکواتک

اسمز معکوس (RO) یکی از گسترده ترین و پرکاربردترین روش ها برای تصفیه آب است و کمپانی آکواتک (aqua tek) دستگاه های تصفیه آب خانگی مبتنی بر سیستم پیشرفته و نوین اسمز معکوس را طراحی و تولید کرده است.

در تکنولوژیRO یا اسمز معکوس از تکنولوژی غشایی برای حذف کلیه ناخالصی های موجود در آب استفاده می شود.

در این روش تا ۹۸% از کل یون های محلول در آب نظیر نیترات، نیتریت، انواع ویروس ها، باکتری ها و فلزات سنگین مانند سرب و جیوه از آب جدا می شوند و آب خروجی کاملا نرم و شیرین می شود.

تکنولوژی RO تا حدود زیادی به عملکرد ممبران بستگی دارد، فیلتر ممبران شامل غشاء نیمه تراوایی است که منافذی بسیار ریز و در حدود ۰٫۰۰۰۱ میکرون دارد و لایه هایی بسیار متراکم و فشرده دارد، به گونه ای که آب تنها با فشار بالا قادر به عبور از آنها خواهد بود.

اساس کار اسمز معکوس به این شکل است که اگر یک غشاء نیمه تراوا مانند ممبران را بین دو محلول با غلظتهای مختلفی قرار دهید، مقداری از حلالی که رقیق تر است به سمت دیگر منتقل می شود.

جهت طبیعی فرآیند اسمز در طبیعت به گونه ای است که محلول غلیظ تر، رقیق می شود. با عبور آب خالص از غشا ممبران، سطح آب حاوی ناخالصی از سطح آب خالص بالاتر می رود و اختلاف سطحی که در هر دو طرف غشاء به وجود می آید فشار اسمزی نام برده می شود.

در این حالت تنها مولکول ها آب قادر به عبور از منافذ بسیار ریز غشاء ممبران شده و فرآیند اسمزی، معکوس می شود.

به صورت کلی دستگاه های اسمز معکوس شامل سه رکن اصلی غشاء نیمه تراوا یا ممبران، پمپ و خروجی فاضلاب است. همین سه ویژگی باعث شده تا عملکرد این دستگاه ها با سایر روش های فیلتراسیون متفاوت تر باشد.

سیستم اسمز معکوس در دستگاه های تصفیه آب خانگی آکواتک

سیستم اسمز معکوس در دستگاه های تصفیه آب خانگی آکواتک

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *