فرآیندهای غشایی در تصفیه آب آکوا تک

فرآیندهای غشایی در تصفیه آب آکوا تک

در این مطلب می خواهیم فرآیندهای غشایی که در تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرد را بررسی کنیم و درباره ی آن ها اطلاعاتی بدست آوریم .

در صنعت آب و فاضلاب برای این که عمل تصفیه و خالص سازی صورت بگیرد از غشاهای مختلفی استفاده می شود که بسته به پارامترهای مختلفی این غشاها برای سیستم های تصفیه آب انتخاب می شوند . به طور کلی این غشاها عبارتند از : اولترافیلتراسیون ، نانوفیلتراسیون ، میکروفیلتراسیون و اسمز معکوس .

در ادامه ی مطلب بهتر است درباره ی این که اصلاً غشا چیست به صحبت بپردازیم و با تعریف آن آشنا شویم . در واقع به هر پوسته ی نازکی که نفوذپذیری انتخابی داشته باشد ، غشا گفته می شود . نفوذپذیری انتخابی به چه معناست ؟

نفوذپذیری انتخابی در واقع به معنای این است که غشا می تواند انتخاب کند که نسبت به چه مواد یا یون هایی که در یک محلول وجود دارند ، نفوذپذیری داشته باشد و در واقع چه یون ها و موادی را از خود عبور بدهد .

در ادامه بهتر است به تعریف فرآیندهای غشایی بپردازیم .

اسمز معکوس : این فرآیند غشایی نسبت به سایر فرآیندهای غشایی مصرف انرژی نسبتاً پایینی دارد و در آن تغییر فازی وجود ندارد . جنس غشای این فرآیند از پلیمرهایی که دارای ترکیبات پلی آمیدی هستند ، می باشد.

میکروفیلتراسیون : در این فرآیند غشایی دقت غشا از ۱/۰ تا ۱۰- میکرون می باشد و ذرات بسیار بسیار کوچک در ابعاد میکرو را این غشا در پشت خود نگه می دارد . جنس این غشاها از ترکیبات پلی آمیدی ، پلی سولفون ها و غیره می باشد.

نانوفیلتراسیون : نانوفیلتراسیون یکی دیگر از فرآیندهای غشایی است که برای جداسازی سیالات و یا یون های گوناگون به کار می رود . فشار کاری که این فرآیند می تواند تحمل کند از سایر فرآیندهای غشایی پایین تر می باشد .

اولترافیلتراسیون : از فرآیند اولترافیلتراسیون برای تصفیه پساب های نفتی مورد استفاده قرار می گیرد و به طور کلی مواد مطلوب را از مواد نامطلوب جدا می کند .

فرآیندهای غشایی در تصفیه آب آکوا تک

فرآیندهای غشایی در تصفیه آب آکوا تک

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام درارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *