فرآیند کالیبراسیون دستگاه تصفیه آب چیست؟

فرآیند کالیبراسیون دستگاه تصفیه آب چیست؟

در این مطلب می خواهیم با کالیبره آشنا شویم و درباره ی آن اطلاعاتی به دست آوریم .

در صنعت تصفیه آب و فاضلاب برای آزمایش هر یک از پارامترهای مربوط به آب از وسایل و دستگاه های مختلف استفاده می شود به عنوان مثال برای تست میزان سختی آب از سختی سنج استفاده می شود.

برای آگاهی نسبت به میزان PH آب از دستگاه PH متر استفاده می شود و دستگاه ها و قطعات دیگر که برای این موضوع از آن استفاده می شود .

اما موضوع این مطلب کالیبراسیون است و کالیبراسیون چیست ؟ کالیبراسیون فرآیندی است که طی آن اندازه گیری هایی که برای هر پارامتر صورت گرفته است را بررسی می کند و این بررسی به صورت اندازه گیری مجدد و مطابقت دادن اندازه ای که توسط وسیله انجام شده است با اندازه ی استاندارد مشخص شده برای محصول می باشد . در واقع کالیبراسیون صحت و دقت پارامترهای اندازه گیری شده را کنترل می کند.

دستگاه هایی همچون سختی سنج یا PH متر ممکن است دقت کافی را نداشته باشند و میزان خطای آن ها زیاد باشد به همین علت قابلیت کالیبره شدن را باید این دستگاه ها و وسیله ها داشته باشند .

چه زمانی دستگاه های اندازه گیری باید کالیبره شوند ؟ هر یک از دستگاه های اندازه گیری باید به صورت دوره ای کالیبره شوند تا خطا و تنظیم دستگاه های اندازه گیری مشخص شود .

برای انجام فرآیند کالیبراسیون چه نکاتی را باید رعایت کنیم ؟ در ابتدا باید دستگاه قابلیت کالبیره شدن را داشته باشد . نکته ی مهم دیگر تناسب میزان آب و محلول کالیبراسیون است . انجام فرآیند کالبیراسیون با باطری دستگاه ارتباطی ندارد .

فرآیند کالیبراسیون دستگاه تصفیه آب چیست؟

فرآیند کالیبراسیون دستگاه تصفیه آب چیست؟

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام درارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *