فرآیند تست عملکرد مخزن ذخیره تصفیه آب آکواتک

فرآیند تست عملکرد مخزن ذخیره تصفیه آب آکواتک

یکی از قطعات مهم دستگاه تصفیه آب مخزن ذخیره آب می باشد.آب تصفیه شده در مخزن ذخیره می شود و توسط شیر برداشت به مصرف می رسد. با وجود مخزن می توان در کمترین زمان از آب تصفیه شده بهره برداری کرد و در یک دقیقه حداقل دو لیتر آب برداشت کرد.

اما اگر مخزن نباشد برای برداشت دو لیتر آب زمان زیادی باید منتظر باشیم تا این آب تصفیه شود و ذخیره کنیم. مخزن فشار لازم برای خروج آب از شیر را تامین می کند حتی در زمان قطعی برق و آب با وجود مخزن آب ذخیره شده در دسترس داریم.

مخزن ها در انواع مختلفی مثل پلاستیکی و استیل ساخته می شوند این مخازن تحت فشار هستند و از دو بخش هوای فشرده و آب ذخیره تشکیل شده است. آب تصفیه شده در بالای مخزن یعنی بخش ذخیره آب جمع می شود و بخش هوای فشرده نیز فشار لازم برای خروج آب را تهیه می کند و باید تمام آب ذخیره شده را بتواند تخلیه کند.این دو بخش توسط یک دیفراگم از هم جدا هستند.

با گذشت زمان و استهلاک دستگاه معمولا همه مصرف کنندگان شاهد کاهش فشار آب خروجی می‌شوند و پس از برداشت مقداری آب جریان آب قطع می شود. کاهش فشار مخزن به دو دلیل اصلی اتفاق می افتد.

آسیب به دیافراگم مخزن،  کاهش فشار هوای فشرده.

اگر دیافراگم آسیب ببیند آب به بخش هوای فشرده وارد می شود و به یک بخش تبدیل می شود. به دو روش می توان این موضوع را تست کرد. مخزن را تکان دهید اگر آب به صورت آزادانه به دیواره مخزن برخورد کند نشان می دهد که دیافراگم پاره شده و آب به بخش هوا وارد شده است.

روش دوم ابتدا شیر تنظیم فشار هوای مخزن را در قسمت زیرین می یابیم و درپوش را برمیداریم و یک شی نوک تیز وارد آن می کنیم اگر از آن آب خارج شد کیسه هوا پاره شده و این عمل باعث تعمیر نیست و باید مخزن تعویض شود اما اگر هوا خارج شود یعنی مخزن سالم است و به احتمال زیاد باد آن کم شده است و باید تنظیم شود.

اگر نه آب و نه هوا خارج شد یعنی مخزن حالت ارتجاعی خود را از دست داده و به طور کامل خراب می باشد. در این حالت سنگینی مخزن به دلیل چسبندگی آب به جداره های مخزن است.

در صورتی که از سالم بودن مخزن و دیافراگم مطمعن شدیم و مشکل از باد مخزن بود باید آن را تنظیم کنیم. برای مطمعن بودن از کم شدن باز مخزن کافی است آب ورودی به دستگاه را بسته و شیر برداشت روی سینک را باز کنیم در صورت تخلیه نشدن مخزن و باقی ماندن آب درون آن در می یابیم که فشار مخزن برای خروج آب کافی نیست در این مرحله نیازمند سرویس و تنظیم فشار می باشد.

مراحل تنظیم فشار باد مخزن به صورت زیر است ابتدا مخزن را از دستگاه تصفیه آب جدا می کنیم و اجازه می دهیم تا آب به طور کامل از آن خارج شود با استفاده از یک تلمبه مخزن را باد می زنیم تا آب باقی مانده تخلیه شود پس از تخلیه شدن آب دوباره ده الی ۱۵ بار تلمبه می زنیم  تا تنظیم شود در تمامی مراحل توجه داشته باشید شیر مخزن را باز کنید بهتر است این کار توسط سرویسکار انجام شود.

فرآیند تست عملکرد مخزن ذخیره تصفیه آب آکواتک

فرآیند تست عملکرد مخزن ذخیره تصفیه آب آکواتک

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *