نحوه ی تعویض پمپ تصفیه آب آکواتک

نحوه ی تعویض پمپ تصفیه آب آکواتک

در دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس آکواتک فیلتری به نام فیلتر ممبران قرار دارد که ساختار آن به گونه ای است که برای انجام عمل تصفیه حتما باید آب با فشار زیاد وارد آن شود و قادر به تصفیه آب با فشار شهری نمی باشد. در واقع عمل معکوس شدن جریان اسمز با فشار کم آب صورت نمی گیرد.

به همین دلیل در تمام دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس قطعه ای به نام پمپ وجود دارد که آب وارد شده به دستگاه را تقویت کرده و با فشار بالا به فیلتر ممبران منتقل می کند.

در بعضی مواقع پیش می آید که پمپ در اثر نوسانات برق و یا کم و زیاد شدن آب ورودی دچار سوختگی می شود و نیاز به تعویض پیدا می کند که ما در این مطلب به نحوه ی تعویض پمپ تصفیه آب آکواتک پرداخته ایم.

ابتدا دو شاخه ی برق دستگاه را بکشید.
شیر آب ورودی و شیر مخزن را ببندید.

پمپ را بر روی دستگاه تصفیه آب پیدا کنید. پمپ قطعه ای بزرگ و فلزی است که بر روی براکت و یا پشت براکت نصب می شود. دو شیلنگ تصفیه آب به ورودی و خروجی پمپ متصل شده است و دارای دو سوکت برق نیز می باشد.

شیلنگ های ورودی و خروجی را از پمپ جدا کنید. توجه کنید که کدام شیلنگ مربوط به ورودی است و کدام مربوط به خروجی است در صورت لزوم آنها را علامتگذاری کنید. مسیر جریان آب و پورت های ورودی و خروجی پمپ با فلش بر روی کلگی پمپ مشخص شده است.

دو سوکت بر را نیز از پمپ جدا کنید.
پمپ ها توسط ۴ پیچ به براکت وصل می شوند آنها را باز کنید تا پمپ از دستگاه جدا شود.

به پورت های ورودی و خروجی پمپ، اتصال زانویی نصب می شود. آنها را بر خلاف عقربه های ساعت بچرخانید تا از پمپ آزاد شود. به دور قسمت رزوه شده ی آن نوار تفلون جدید بزنید و به پورت های پمپ جدید نصب کنید.

حال پمپ جدید را بر روی براکت قرار دهید و آن ۴ پیچ را محکم کنید.
شیلنگ هایی که علامتگذاری کرده بودید را به ورودی و خروجی پمپ نصب کنید.

دو سوکت برق را نیز متصل نمایید.
اکنون پمپ جدید به طور کامل جایگزین پمپ قبلی شده است. می توانید دستگاه را به برق بزنید و شیر آب ورودی و شیر مخزن را باز کنید.

بهتر است تا ۲۴ ساعت عملکرد پمپ را بررسی کنید و از آب بندی آن مطمئن شوید.

نکته : این کار بهتر است توسط متخصصان فنی انجام شود تا در نصب مشکلی بوجود نیاید و ایرادات دیگر دستگاه همزمان رفع شود.

همچنین اگر توسط متخصصان فنی شرکت کاسپین ارتباط عرشیا این کار انجام شود تا یکسال پمپ گارانتی می شود.

نحوه ی تعویض پمپ تصفیه آب آکواتک

نحوه ی تعویض پمپ تصفیه آب آکواتک

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *