کاربرد سوئیچ فشار پایین در تصفیه آب آکواتک

کاربرد سوئیچ فشار پایین در تصفیه آب آکواتک

همانطور که گفته شد در دستگاه تصفیه آب خانگی علاوه بر سوئیچ فشار بالا آکواتک، سوئیچ فشار پایین آکواتک نیز وجود دارد که برای کنترل پمپ می باشد.

این کلید در زمانی که آب قطع شود و یا افت فشار داشته باشد دستور خاموشی پمپ را می دهد. این سوئیچ به صورت سری در مدار الکتریکی پمپ قرار گرفته است. سوئیچ فشار پایین با سیم به سوئیچ فشار بالا وصل است.

وجود این کلید برای دستگاه واجب است چون اگر که این کلید وجود نداشته باشد و آب قطع باشد و یا افت فشار داشته باشد دستگاه متوجه این افت فشار نمی شود و دستگاه همچنان کار می کند و از آنجائیکه هیچ خروجی آبی وجود ندارد و سیستم خاموش نمی شود امکان دارد پمپ، شیر قطع کن دچار سوختگی شود و گاهی به علت داغ شدن آداپتور احتمال آتش سوزی وجود دارد.

هرگاه که فشار آب ورودی بالا باشد، به دیافراگم درون قطعه فشار وارد شده و به همین علت مدار برقراری جریان برق فشار وارد می شود. در صورت افت فشار ،این فشار از روی دیافراگم برداشته می شود و باعث باز شدن مدار و قطع جریان برق می شود. و این همانند یک کلید روشن و خاموش برای پمپ عمل می کند.

برای تست سوئیچ فشار پایین همانند تست سوئیچ فشار بالا عمل می کنیم یعنی:

اول زمانی که دستگاه به برق وصل است شیر مخزن را ببندید و شیر ورودی آب و همچنین شیر برداشت را باز کنید. زمانی که آب از شیر برداشت خارج شد شیر را ببندید موقعی که شیر برداشت را می بندید دستگاه باید خاموش شود اگر خاموش نشد قطعا سوئیچ فشار پایین دچار اشکال شده است.

اما به این اکتفا نکنید بلکه ابتدا هر دو سیم برق را که به سوئیچ وصل است را جدا کنید بعد دو سر لخت سیم را به هم وصل کنید اگر در این زمان دستگاه تصفیه آب روشن شد قطعا سوئیچ خراب است و باید تعویض شود.

کاربرد سوئیچ فشار پایین در تصفیه آب آکواتک

کاربرد سوئیچ فشار پایین در تصفیه آب آکواتک

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام درارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *